• EN

  • UA

Володимир Дутчак

оперний співак (бас),соліст Національного театру опери та балетуім. С. Крушельницької,соліст камерного хору ВОСКРЕСІННЯ

Правдивої гармонії можна досягти через любов у всьому та зв'язок з Богом.

Народився 14 вересня 1985 року в селі Цуцилів Надвірнянського району Івано-Франківської області. 1992 - 2001 роках навчався в Цуцилівській ЗОШ. З 1996 року вчився в Тисменичанській ДМШ по класу акордеону.

Illustration

У 2001 році поступає до Івано-Франківського музичного училища імені Дениса Січинського на відділ народних інструментів (клас Віктора Поліщука). У 2005 році - студент Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, де навчається на кафедрі академічного вокалу в класі Заслуженого діяча мистецтв України Михайла Павловича Стефанюка.
В 2009 році здобуває Гран-Прі IV Регіонального конкурсу молодих вокалістів імені Миколи Копніна. Також в цьому році стає Дипломантом II Всеукраїнського конкурсу молодих вокалістів імені Іри Маланюк м. Івано-Франківськ. За роки навчання в університеті веде активну концертну діяльність, виступає з концертами в містах України (Бурштин, Дрогобич, Калуш, Коломия, Львів, Вінниця, Житомир, Хмельницький, Київ, Дніпропетровськ, Донецьк), а також за Її межами (Польща, Литва, Грузія, Азербайджан).
З 2007 року соліст Національного академічного гуцульського ансамблю пісні і танцю «Гуцулія». З 2012 року є солістом Івано-Франківської обласної філармонії імені Іри Маланюк.

Ще будучи студентом музичного училища (а тоді я був акордеоністом) навіть не міг уявити, що колись буду солістом оперного театру. Моє знайомство зі співом сталося в уже досить зрілому віці. Участь в одному із фестивалів-конкурсів стала для мене переломним моментом, в часі якого я й познайомився з моїм наставником та викладачем Михайлом Павловичем Стефанюком.

Illustration
Illustration

27 грудня 2014 року дебютує на сцені Львівського Національного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької в партії Захарії ( Дж. Верді, «Набукко» ) З вересня 2015 року соліст Львівського національного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької.
24-31 травня 2015 ХХV Міжнародний фестиваль сакральної музики м. Варшава Польща Дж. Верді «Реквієм»24.09.2017р ХХVII Фестиваль ім. Адама Дідура м. Сянок Польща.Гастролі Львівського оперного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької. у м. Вільц Люксембург, м. Остенде Бельгія Опери Дж. Верді «Бал-маскарад», «Аїда» під орудою Ніколо Джуліані
На сьогодні продовжую працювати в Національному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької.
У шлюбі із Уляною, разом є щасливими батьками чотирьох парубків: Тарас, Назарій, Андрій, Юрій.
Мій репертуар складається з:
● Уберто «Служниця пані» Дж. Перголезі● Зарастро «Чарівна флейта» В. А. Моцарт● Базіліо «Севільський цирульник» Дж. Россіні● Захарія «Набукко»Дж. Верді● Рамфіс «Аїда»Дж. Верді● Спарафучіллє «Ріголетто» Дж. Верді● Колен «Богема»Дж. Пуччіні● Том «Бал-маскарад» Дж. Верді● Доктор «Травіата» Дж. Верді● Басова партія «Реквієм» Дж. Верді● Іван Карась «Запорожець за Дунаєм» С. Гулак-Артемовський● Король Рене «Іоланта» П. Чайковський● Гремін «Євгеній Онєгін» П. Чайковський● Соло баса з 9 симфонії Л. Бетховена

Illustration